Ulga w bólu głowy: Porady, aby pozbyć się tego bólu głowyCzy wiesz, że główne przyczyny bólu głowy to stres, zmiany pogody i złe nawyki związane ze snem? A czy wiesz, że bóle głowy mogą być wywołane przez zwykłe rzeczy, takie jak głód czy upał? Dlatego właśnie ból głowy jest określany jako "ukryta" choroba. Możesz nie zawsze dostać alert, kiedy uderza. Ale, jest dobra wiadomość! Wymieniliśmy kilka skutecznych sposobów na szybkie i łatwe złagodzenie bólu głowy.

Idź na spacer

Udowodniono, że ćwiczenia są jednym z najlepszych sposobów zapobiegania bólom głowy. Poza tym, świetnie sprawdza się również u osób, które cierpią na nawracające bóle głowy. Jeśli masz skłonność do migreny, staraj się unikać energicznych działań i wybierz ćwiczenia o niskim wpływie, takie jak chodzenie, jazda na rowerze, pływanie lub joga.

  • Jeśli cierpisz na napięciowe bóle głowy, to staraj się unikać ćwiczeń, które powodują napięcie mięśni, takich jak podnoszenie ciężarów, bieganie i pompki. Z drugiej strony, dla osób z klasterowymi bólami głowy, ćwiczenia aerobowe, takie jak bieganie i jazda na rowerze, mogą być pomocne.
  • Kiedy czujesz się zestresowany lub niespokojny, możesz mieć bóle głowy. Dobrą wiadomością jest to, że można pozbyć się tych bólów głowy poprzez uzyskanie trochę światła słonecznego. Dzieje się tak dlatego, że światło słoneczne zawiera ważną substancję chemiczną o nazwie serotonina. Ta substancja chemiczna działa jak naturalny antydepresant i może pomóc Ci poczuć się mniej zestresowanym i niespokojnym.
  • Światło słoneczne nie jest jedynym sposobem na uzyskanie serotoniny. Są też inne rzeczy, które możesz zrobić. Możesz również spróbować ćwiczyć, jeść określone pokarmy lub przyjmować zioła lub suplementy. Mogą one również zwiększyć poziom serotoniny w Twoim mózgu.

Pij wodę i używaj okładów z lodu

Pozostawanie nawodnionym jest ważne, ponieważ pomaga zapobiegać bólom głowy. Kiedy jesteś odwodniony, twoje naczynia krwionośne się kurczą. Ta zmiana w przepływie krwi może wywołać bóle głowy. Kiedy pijesz wodę, rozcieńcza ona sole we krwi, więc twoje naczynia krwionośne otwierają się ponownie i ból głowy ustępuje. Innym skutecznym sposobem leczenia bólu głowy jest zastosowanie okładu z lodu. Zastosowanie okładu z lodu do bolesnego obszaru może pomóc złagodzić ból, zmniejszyć stan zapalny i obniżyć produkcję przez organizm substancji chemicznych, które powodują ból i obrzęk. To, co jesz, może wpływać na to, jak często dostajesz bóle głowy, a także na to, jak bardzo są one dotkliwe. Na przykład, jedzenie zbyt dużej ilości kofeiny może zwiększyć bóle głowy. Jeśli więc masz częste bóle głowy, a pijesz kawę, spróbuj ją ograniczyć.